Strona głównaInformatykaCzym charakteryzuje się dobry hosting dla strony internetowej?

Czym charakteryzuje się dobry hosting dla strony internetowej?

Na rynku jest wiele firm hostingowych, dlatego wybór konkretnej oferty może przysporzyć wiele pytań. Na co uwagę wybierając hosting dla strony internetowej? Sprawdźmy.

Wysoka wydajność i prawidłowo dopasowane parametry techniczne

Po pierwsze wydajność, jeśli szukasz hostingu, który ma działać sprawnie i bezproblemowo to odpowiednie parametry techniczne są tym na co należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Trzeba dopasować moc obliczeniową, powierzchnię na dysku oraz przepustowość transferu do potrzeb strony internetowej. Ważne jest to by serwer działał w oparciu o dysk SSD. Standardem jest też brak limitu transferu (natomiast warto zwrócić uwagę na przepustowość, która może być niska nawet w przypadku braku limitu transferu). Warto też zwrócić uwagę czy usługodawca oferuje możliwości w zakresie skalowalności. Często jest tak, że w początkowej fazie rozwoju strony internetowej wystarcza najbardziej podstawowy hosting a dopiero później w miarę rozwoju potrzeby rosną i warto mieć możliwość stopniowego zwiększenia parametrów technicznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając hosting

Usługi serwerowe mają to do siebie, że wysoka jakość obsługi klienta jest równoznaczna ze sprawnie działającym suportem. Dobrze wybrać taką firmę hostingową, która potrafi doradzić oraz pomóc w razie problemów technicznych. Wykonywanie regularnych kopii zapasowych oraz umowa SLA, gwarantująca nieprzerwane działanie usługi to podstawa jaka powinna być kluczowym czynnikiem przy wyborze firmy hostingowej. Jeśli nie wiesz jeszcze jaką firmę wybrać to zorientuj się także jaka jest pomoc firmy w następujących kwestiach:

  • Ochrona przed spamem oraz wirusami.
  • Czy dostępny jest kreator stron lub instalator WordPressa.
  • Czy serwer jest zlokalizowany w Polsce.
  • Czy wsparcie techniczne jest dostępne przez 7 dni w tygodniu.
  • Jaka jest gwarantowana dostępność usługi wynikająca z SLA? Najlepiej, gdy uptime przekracza 99%.

Więcej na temat usług hostingowych można przeczytać na http://hostinghouse.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne