Jak ułatwić komunikację na linii klient – salon heath and beauty?

0
326

Szukając dobrych rozwiązań do salonu myślimy przede wszystkim o polepszeniu jakości usług oraz rozbudowie oferty. Oprócz tych punktów ważne jest również ułatwienie komunikacji pomiędzy salonem a klientami. Jak to zrobić?

Co wpływa na komunikację klient-salon?

Prowadząc własny salon kosmetyczny wiemy, że odpowiednia komunikacja pomiędzy pracownikami lub właścicielami a klientami jest bardzo ważna. Właściwie komunikacje należy rozpatrywać nie tylko jako rozmowę twarzą w twarz ale także jako całość działań marketingowych zatem na komunikacje może wpływać: 

  • brak czasu na odpowiadanie na wiadomości,
  • brak pracownika, który zajmowałby się social mediami oraz odpowiadaniem na zapytania klientów,
  • mało czytelna strona internetowa salonu,
  • zbyt mało środków poświęconych na reklamę. 

Niestety wszystkie te punkty sprawiają, że klienci nie mogą znaleźć informacji o naszych usługach i salonie. Mają również problem z umówieniem się na wizytę, ponieważ w trakcie obsługi klientów nie możemy odebrać telefonu na czas.

Co pomoże w kontakcie z klientami?

Znaczącym ułatwieniem będzie korzystanie z aplikacji i kalendarzy internetowych, które umożliwią łatwe zarządzanie wszystkimi rezerwacjami.

Nowoczesny kalendarz dla fryzjera pomoże w sprawdzaniu terminów wizyt, a także pokaże statystykę zapisów. Zniweluje to sytuacje, kiedy klienci nie zapisują się na dany termin i mamy okienko pomiędzy kolejnymi wizytami. Co więcej, możemy łatwo zarządzać kalendarzem – anulując lub potwierdzając wizyty. To ogromna oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba kontaktować się z każdym klientem z osobna. O potwierdzeniu lub anulowaniu rezerwacji dowiaduje się on przez wiadomość SMS. 

Z takich udogodnień korzystają również inne firmy – nowoczesny kalendarz dla klubów fitness również pomaga w szybkiej rezerwacji miejsca na wybrane zajęcia. Z kolei klub fitness dokładnie wie ilu klientów przyjdzie na dane zajęcia. 

W kalendarzu znajdują się takie informacje, jak: rodzaje zabiegów oraz ich cena, adres salonu kosmetycznego, numer telefonu do salonu oraz wolne dni i godziny, w których można umówić się na wizytę. Jest to spore ułatwienie zarówno dla klientów, jak i samych właścicieli salonów kosmetycznych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.