Strona głównaInformatykaNa co zwrócić uwagę prowadząc stronę internetową?

Na co zwrócić uwagę prowadząc stronę internetową?

W niniejszym artykule przedstawiamy na jakie elementy warto zwrócić uwagę projektując i prowadząc stronę internetową. Jest to dobry artykuł dla osób rozpoczynających swoją przygodę z prowadzeniem stron internetowych.

Intuicyjna strona zgodna z zasadami UX

Przede wszystkim strona powinna być intuicyjna. Korzystnie z niej powinno być przyjemne i wygodne z perspektywy użytkownika. Należy zadbać o to by na stronie działały wszystkie niezbędne funkcjonalności i żeby korzystanie z nich było dostosowane pod potrzeby internautów.

Strona dostosowana do urządzeń mobilnych

Obecnie większość ruchu w Internecie odbywa się poprzez urządzenia mobilne. Ponadto, prawidłowe dostosowanie strony do urządzeń mobilnych jest jednym z wielu czynników wpływających na pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach internetowych. W związku z tym wykonanie responsywnej strony, która dopasowuje się do wielkości urządzenia jest absolutnym „must have”.

Nowoczesne technologie i nowoczesna estetyka

Trendy na rynku stron internetowych zmieniają się dosyć szybko. To co jeszcze kilka lat temu było na topie dzisiaj może być mocno nie aktualne. Dlatego warto zadbać o to by strona była oparta o nowoczesne rozwiązania techniczne (np. Angular).

Trzeba też zadbać o dostosowanie estetyki strony do aktualnych standardów. Jak wiadomo moda dotycząca trendów estetycznych na stronach internetowych zmienia się dosyć szybko. W związku z czym co najmniej co kilka lat design strony internetowej powinien być odświeżony.

Formalności: zgoda na użycie cookies, regulamin, polityka prywatności

Projektując i prowadząc stronę internetową trzeba zadbać o dopilnowanie formalności w postaci zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgody na użycie cookies. Trzeba także umieścić regulamin oraz politykę prywatności. Tego typu kwestii trzeba w szczególności dopracować, gdy prowadzimy sklep internetowy i przetwarzamy dane osobowe.

Hosting i serwer

Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego hostingu. To na jakiego usługodawcę się zdecydujemy będzie miało wpływ na szybkość działania strony oraz na uniknięcie pojawienia się ewentualnych usterek. Jak wiadomo niektóre hostingi niestety miewają problemy wydajnościowe. Dlatego warto stale monitorować szybkość działania strony i w razie czego odpowiednio szybko zareagować. Co ciekawe, aby monitorować stronę wcale nie trzeba na nią regularnie wchodzić, gdyż można skorzystać z gotowych rozwiązań do monitorowania wydajności witryny. W tym celu pomocne jest rozwiązanie pingus.cloud.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne