Strona głównaNaukaZnajdowanie artykułów naukowych online

Znajdowanie artykułów naukowych online

Internet jest wspaniałym źródłem informacji dla każdego, kto szuka artykułów naukowych. Niezależnie od tego, czy jesteś uczniem odrabiającym prace domowe, czy naukowcem, który musi być na bieżąco z najnowszymi odkryciami i publikacjami w swojej dziedzinie, istnieje wiele źródeł artykułów naukowych online, które są właśnie dla Ciebie.

Wiele źródeł artykułów naukowych to strony internetowe publikacji, w których artykuły te pierwotnie się pojawiły. Na przykład niektóre gazety publikują artykuły w regularnych sekcjach naukowych, które pojawiają się co tydzień, takich jak The New York Times. Niektóre czasopisma zawierają zarówno informacje naukowe, jak i nienaukowe, takie jak National Geographic. Niektóre publikacje obejmują naukę z popularnego punktu widzenia w swoich artykułach, takich jak Popular Science i czasopisma naukowe.

Czasopisma naukowe są również źródłem artykułów naukowych. Czasopisma różnych specjalności naukowych są często publikowane online, w całości lub w streszczeniu. Czasami konieczne może być zasubskrybowanie lub bycie członkiem organizacji naukowej lub zapłacenie za przeczytanie całego artykułu.

Publikacje naukowe „Czysta gra” to publikacje, które specjalizują się w gromadzeniu lub tworzeniu artykułów naukowych dla odbiorców internetowych. Są to publikacje, które nie mają wydań drukowanych. Chociaż niektóre są ograniczone do członków, strony te rzadziej wymagają zapłaty za przeczytanie ich artykułów.

Innym źródłem są agregatory i katalogi, które zbierają linki do artykułów naukowych w sieci WWW. Niektóre mogą specjalizować się w nauce ogólnej, podczas gdy inne mogą skierować cię do określonych obszarów, takich jak przyroda, przestrzeń kosmiczna, astronomia, fizyka lub chemia, z większą głębią, ale węższym skupieniem.

Artykuły naukowe dla dzieci można również znaleźć w Internecie. Wiele z tych stron będzie również zawierać eksperymenty, które dzieci mogą wykonywać w domu, pomoc w odrabianiu prac domowych, pomysły na projekty Science Fair. Łamigłówki i gry związane z nauką pomagają dzieciom bardziej zainteresować się nauką, ponieważ dzieci bawią się podczas nauki.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne